Status OPP

Szanowni Państwo, niezmiernie nam miło poinformować, że Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)! Szczegóły już niedługo!
3. Kongres Zdrowie Polaków

Zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie Zdrowie Polaków 2021, organizowanym przez Światowe Centrum Słuchu / World Hearing Center oraz Fundację Po Pierwsze Zdrowie, który odbędzie się w dniach 25-26.10.2021 r.
Zapraszamy oraz wysłuchania wykładów on-line wygłoszonych podczas dwóch paneli dyskusyjnych, zorganizowanych przez Sekcję Socjologii Zdrowia i Medycyny PTS oraz Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, a także wykładu eksperckiego:
✅ Poniedziałek 25.10. 2021, godz. 9.00-10.00 👉na kanale 5
Wykład ekspercki: dr Małgorzata Synowiec-Piłat "Rekomendacje i postulaty praktyczne dla promocji zdrowia i profilaktyki onkologicznej"
link: https://youtu.be/rqXSJ-7F2eE
✅ Poniedziałek 25.10. 2021, godz. 12.35-13.35 na 👉kanale 6
Panel dyskusyjny "Zdrowie w stylu życia Polaków. Wnioski z badań socjologicznych"
Moderator: dr Małgorzata Synowiec-Piłat
Wykładowcy: dr Agnieszka Borowiec, dr Krzysztof Puchalski, dr Zofia Słońska, lek. Michał Jędrzejek
link: https://youtu.be/jbPgFv54TL0
✅ Wtorek 26.10.2021, godz. 13.05-14.05 na 👉kanale 4
Panel dyskusyjny "Aplikacja wyników badań socjologicznych w rozwiązywaniu kluczowych problemów zdrowotnych Polaków"
Moderator: dr Krzysztof Puchalski,
Wykładowcy: dr Małgorzata Synowiec-Piłat, dr Magdalena Wieczorkowska, dr Agnieszka Borowiec, lek. Michał Jędrzejek
link: https://youtu.be/Hg0oHGGelDw

Link do programu: http://kongres-zdrowiepolakow.pl/program/
Strona Kongresu: http://kongres-zdrowiepolakow.pl
ZAPRASZAMY! 😊
IV Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - życie codzienne"

Szanowni Państwo,
Dziękujemy za liczne zgłoszenia na IV edycję Konferencji „Socjologia medycyny - promocja zdrowia - życie codzienne”, która odbędzie się on-line w dniach 27-28 września 2021 r. Przed nami 2 dni obrad, łącznie 8 sesji naukowych:
✅ SESJA I. Życie codzienne z chorobą przewlekłą (część 1)
✅ SESJA II. Promocja zdrowia wobec nowych wyzwań (część 1)
✅ SESJA III. Codzienne zachowania żywieniowe jako szansa dla zdrowia lub ryzyko zdrowotne
✅ SESJA IV. Promocja zdrowia psychicznego w czasach pandemii COVID-19
✅ SESJA V. Zdrowie i praktyki zdrowotne w życiu codziennym
✅ SESJA VI. Życie codzienne z chorobą przewlekłą (część 2)
✅ SESJA VII. Promocja zdrowia wobec nowych wyzwań (część 2)
✅ SESJA VIII. Zdrowotne konsekwencje pandemii COVID-19
Zapowiada się niezwykle interesująco!

PROGRAM
Książka Streszczeń
Szczegóły wydarzenia: strona Konferencji
VIII Konferencja Szkoleniowa w ramach programu "Szkoła w formie": Promocja Zdrowia Dzieci i Młodzieży

Szanowni Państwo,
zapraszamy na VIII Konferencję Szkoleniową w ramach programu "Szkoła w formie", tym razem poświęconą promocji zdrowia dzieci i młodzieży.

Termin: 11.12.2019 r. (środa)
Miejsce: Hotel IBIS Styles, pl. Konstytucji 3 Maja 3, Wrocław

Zaproszenie
Plakat
ZAPISY: wcrs.wroclaw.pl/konferencja
V Seminarium Naukowo-Szkoleniowe "Promocja Zdrowia w Działaniu" - zdrowie dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,
przed nami V edycja Seminarium "Promocja Zdrowia w Działaniu", tym razem poświęcona zdrowiu dzieci i młodzieży.
Termin i miejsce: 18-19 października 2019r., Wrocław

Podczas seminarium naukowego wygłoszonych zostanie od 6 do maksymalnie 8 referatów (czas wystąpienia: 30 min), wyłonionych w konkursie przez Komitet Naukowy.
Prosimy o przesyłanie propozycji referatów poświęconych badaniom empirycznym i rozważaniom teoretycznym o charakterze implementacyjnym, mogących znaleźć praktyczne zastosowanie w promocji zdrowia dzieci i młodzieży.
Zachęcamy również do uczestnictwa w charakterze Słuchaczy, licząc na Państwa głosy w dyskusji, które niewątpliwie przyczynią się do pogłębienia refleksji na temat współczesnej promocji zdrowia oraz wypracowania skuteczniejszych narzędzi jej wdrażania.

Szczegóły wydarzenia: link
Zdrowie i jego wybrane problemy w perspektywie instytucjonalnej i laickiej

Szanowni Państwo,
właśnie ukazał się cały tom w czasopiśmie Zdrowie Publiczne i Zarządzanie (2018, Tom 16, Nr 1, redaktor naczelny - Cezary W. Włodarczyk), który zawiera artykuły uczestników III Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media". Redaktorkami naukowymi są Zofia Słońska oraz Małgorzata Synowiec-Piłat. Tom poświęcony został "Zdrowiu i jego wybranym problemom w perspektywie instytucjonalnej i laickiej".
Autorom dziękujemy za współpracę, a Państwa zapraszamy do lektury!
Link do wydania: link.

WPROWADZENIE
IV Seminarium Naukowo-Szkoleniowe "Promocja zdrowia w działaniu" oraz Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Zdrowie - podaj dalej!" III Edycja: WSPARCIE

Szanowni Państwo, w dniu 15.09.2018 r. odbyła się IV edycja Seminarium Naukowego "Promocja zdrowia w działaniu".

Tegoroczna edycja poświęcona była problematyce wsparcia emocjonalnego oraz społecznego w promocji zdrowia. Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.

Podczas Seminarium wykłady wygłosili zaproszeni Naukowcy oraz Praktycy, twórcy i realizatorzy wzorcowych programów i kampanii promujących zdrowy styl życia:
PROGRAM
PRELEGENCI
FOTORELACJA

Rozstrzygięty został również Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!", III edycja WSPARCIE!

Decyzją członków Jury przyznane zostały trzy pierwsze miejsca oraz 6 wyróżnień. Natomiast na podstawie głosowania internautów nagrodzono dwie prace.

Zapraszamy do obejrzenia galerii Prac nadesłanych oraz laureatów III edycji Konkursu, a także galerii zdjęć z uroczystego Finału Konkursu oraz Wernisażu wystawy:
PRACE KONKURSOWE
LAUREACI
WERNISAŻ
FOLDER
Rola i znaczenie mediów w promowaniu zdrowego stylu życia

Szanowni Państwo,
właśnie się ukazał cały tom w czasopiśmie Miscellanea Anthropologica et Sociologica (2018, Tom 19, Nr 2), którego redaktorem tematycznym jest Małgorzata Synowiec-Piłat oraz Anna Pałęga, poświęcony "Roli i znaczenia mediów w promowaniu zdrowego stylu życia", który zawiera artykuły uczestników III Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media".
Zapraszamy serdecznie do lektury, link do wydania: link

SŁOWO OD REDAKCJI
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!" III Edycja: WSPARCIE

To już III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, która tym razem poświęcona jest tematyce WSPARCIA.
Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.
W jaki sposób? Jak to zrobić?

Czekamy na Państwa pomysły i przemyślenia na ten temat, wyrażone w artystycznej formie, jaką jest fotografia.

Zapraszamy do udziału w Konkursie! Czekają atrakcyjne nagrody! Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz wyślij zdjęcie na kreatywniedlazdrowia@gmail.com
Regulamin Konkursu dostępny jest tutaj: TUTAJ

Informacje na temat poprzednich edycji Konkursu:
II EDYCJA
I EDYCJA
Monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki"

Pod koniec 2017 roku ukazała się drukiem publikacja naukowa - monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki", której redaktorami naukowymi są członkowie Fundancji Kreatywnie dla Zdrowia - dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat, dr n. hum. Anna Pałęga oraz lek. Michał Jędrzejek. Książka składa się z dwóch zasadniczych części – część I i II jako teoria promocji zdrowia oraz część III – praktyka życia społecznego.

W niniejszej monografii nauka przeplata się z praktyką. Autorzy starają się pokazać jak teorie naukowe i wyniki badań empirycznych można przekuć na praktykę. Jak wykorzystać wiedzę i które jej obszary zgłębiać (bo przecież jest ich ogrom), by wyposażyć się w skuteczne, adekwatne do potrzeb i możliwości odbiorcy narzędzia oddziaływania społecznego.
Zapraszamy do lektury! Czytaj więcej...

SPIS TREŚCI
WSTĘP
III Konferencja "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - MEDIA"

Zapraszamy na kolejną edycję Konferencji, której celem jest wymiana myśli i doświadczeń badawczych, popularyzacja wiedzy, ale także integracja środowiska akademickiego, koncentrującego swoje zainteresowania naukowe na szeroko rozumianej problematyce zdrowia i choroby.
Trzecia edycja konferencji, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić, poświęcona będzie problematyce mediów w kontekście szeroko rozumianego zdrowia, w wymiarze jednostkowym, społecznym i kulturowym.
Czytaj więcej...

PROGRAM KONFERENCJI
KSIĄŻKA STRESZCZEŃ
Raport Kreatywnie dla Zdrowia

Aktywność fizyczna lekiem XXI wieku! W niniejszym raporcie chcemy zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną jako element prozdrowotnego stylu życia. Aktywność fizyczna jest niezbędna w życiu codziennym każdego z nas, tak samo jak oddychanie czy odżywianie! Bezdyskusyjnie pozwala nam na utrzymanie i polepszenie stanu naszego zdrowia.
Czytaj więcej...
Warsztaty - Amazonki

Nawiązaliśmy współpracę ze Świdnickim Stowarzyszeniem Amazonek, zapraszamy do obejrzenia pierwszej relacji!
Czytaj więcej...
Odważni Wygrywają

Jesień zdecydowanie należy do Panów, bowiem listopad to miesiąc walki z nowotworem jądra. W tym roku mamy przyjemność dołączyć do kampanii Fundacji Gdyński Most Nadziei – „Odważni Wygrywają”! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: "Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie!".
Czytaj więcej...