Konferencje
Seminaria
Projekty Naukowe
Konkurs Fotograficzny
III edycja
II edycja
I edycja
Prace Konkursowe
Laureaci
Wernisaż
Folder
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"

Dnia 21.03.2015 r. we Wrocławiu, w Klubie Muzyki i Literatury odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zdrowie – podaj dalej!”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na znaczenie podejmowania przez jednostki i grupy społeczne działań na rzecz zdrowia w najbliższym otoczeniu oraz promocja wśród społeczeństwa zdrowego stylu życia, uwrażliwienie na problematykę zdrowia w kontekście codziennego życia oraz propagowanie aktywnego podejścia do zdrowia swojego i społeczności, w której funkcjonuje człowiek. Konkurs jest próbą połączenia kreatywności i aktywności artystycznej młodzieży z działalnością o charakterze prozdrowotnym. Działania artystyczne mogą bowiem w twórczy i niejednokrotnie niekonwencjonalny sposób motywować do pozytywnej zmiany na rzecz zdrowia nie tylko jej twórców, ale i odbiorców.

Konkurs kierowany był w tej edycji do Studentów wszystkich Uczelni w Polsce, a podzielony na dwie części: Konkurs Główny, w którym zostały wytypowane 3 najlepsze prace przez Jury oraz Konkurs Internetowy, w którym została wytypowana 1 praca, która zdobyła największą liczbę głosów Internautów.

Organizatorami Konkursu byli:
a) Zakład Humanistycznych Nauk Lekarskich przy Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, reprezentowany przez dr Małgorzatę Synowiec-Piłat,
b) Studenckie Koło Naukowe Aktywizacji Społeczeństwa na Rzecz Zdrowia oraz Promocji Zdrowia przy Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, reprezentowane przez Michała Jędrzejka i Joannę Sarbinowską.

Decyzją członków Jury w składzie: dr Małgorzata Synowiec-Piłat, Michał Jędrzejek, Joanna Sarbinowska, dr Anna Pałęga, dr Jadwiga Wais, mgr Edyta Purzycka, inż. Krzysztof Gałek przyznane zostały trzy pierwsze miejsca oraz 6 wyróżnień.
Natomiast na podstawie głosowania internautów nagrodzono jedną pracę.

W ramach spotkania podsumowującego konkurs, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom oraz wernisaż prac konkursowych.

Goście zgromadzeni na wystawie w miłej atmosferze, przy lampce wina i słodkim poczęstunku, mieli możliwość podziwiania fotografii oraz porozmawiania z Laureatami. Organizatorzy przygotowali również specjalnie dla Uczestników folder zawierający finałowe zdjęcia wraz z opisem idei i celów konkursu.

Zachęcamy do obejrzenia folderu.

Wystawę można było podziwiać jeszcze przez miesiąc w Klubie Muzyki i Literatury (link).

Laureatom serdecznie gratulujemy kreatywności, zaangażowania i talentu fotograficznego.
Bardzo dziękujemy również wszystkim Uczestnikom Konkursu oraz Osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas wydarzenia finałowego.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej i kolejnych edycjach Konkursu Zdrowie – podaj dalej!.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dziękujemy za udział w Konkursie!