Współpraca naukowa
Współpraca z instytucjami samorządu terytorialnego
Współpraca z firmami prywatnymi
Współpraca z organizacjami pozarządowymi (NGO)
Współpraca z czasopismami naukowymi
Współpracujemy

Zajmowanie się zdrowiem wymaga podejścia interdyscyplinarnego, a Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia jest w pełni otwarta na współpracę w zakresie planowania i realizacji programów ochrony zdrowia, profilaktyki i promocji zdrowia. Zakres oraz formy realizacji poszczególnych interwencji prozdrowotnych mogą być modyfikowane oraz poszerzane adekwatnie do potrzeb i bieżącej sytuacji, a krąg realizatorów jest stale poszerzany o nowych partnerów.

Zakres naszej dotychczasowej współpracy obejmuje:
- współpracę naukową;
- współpracę z instytucjami samorządu terytorialnego;
- współpracę z sektorem prywatnym;
- współpracę z organizacjami pozarządowymi (NGO);
- współpracę z czasopismami naukowymi.

W menu po lewej stronie znajdą Państwo szczegółowe informacje.
Jednocześnie zapraszamy do kontaktu mailowego z nami: kreatywniedlazdrowia@gmail.com

NASZE WYBRANE REALIZACJE:
Opracowanie koncepcyjne oraz merytoryczne Dokumentu „Kierunki działań w zakresie zdrowia publicznego dla mieszkańców Wrocławia na lata 2022-2026”, który został przyjęty Uchwałą nr XLIX/1299/22 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 24 lutego 2022 r.

Pełna treść dokumentu
Niniejszy dokument dotyczy planowanej na lata 2022–2026 realizacji zadań i polityki, mających na celu ochronę i promocję zdrowia oraz poprawę jakości życia mieszkańców Wrocławia. Jest również próbą usystematyzowania już realizowanych działań prozdrowotnych z ich kontynuacją na następne 5 lat oraz propozycji nowych przedsięwzięć, zgodnie z aktualnymi wymogami i przepisami prawnymi.
Przedłożony dokument nakreśla kierunki działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz podnoszenia jakości życia mieszkańców Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem priorytetowych potrzeb zdrowotnych. Zakres przedstawionych programów koresponduje z priorytetami zdrowotnymi zawartymi w planach i programach narodowych oraz w rezolucjach Światowej Organizacji Zdrowia ...więcej informacji.

Projekt „Kierunki działań w zakresie zdrowia publicznego dla mieszkańców Wrocławia na lata 2022-2026” jest finansowany ze środków gminy Wrocław (umowa dotacyjna nr P/PZ/1/2021).

EKSPERCKIE PROJEKTY NAUKOWO-BADAWCZE NA ZLECENIE GMINY WROCŁAW:
1. Projekt naukowo-badawczy "Trwanie życia w zdrowiu społeczności Wrocławia" (umowa dotacyjna nr D/WZD/BS/1/2023) [2023]
Kierownik naukowy projektu: dr hab. n. społ. Małgorzata Synowiec-Piłat
Zespół badaczy: dr hab. n. społ. Małgorzata Synowiec-Piłat, dr n. med. Michał Jędrzejek, dr n. ekon. Beata Zmyślona
Realizator projektu: Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, Wrocław
Link: https://www.kreatywniedlazdrowia.pl/badaniehly.htm

2. Projekt naukowo-badawczy "Z korzyścią dla zdrowia czy na jego szkodę? Analiza socjologiczna stylu życia wrocławian" (umowa nr D/WZD/19A/68/2018) [07.05. – 03.08.2018]
Kierownik merytoryczny: dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat
Zespół badaczy: dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat, dr n. hum. Anna Pałęga, dr n. ekon. Beata Zmyślona, lek. Michał Jędrzejek
Realizator projektu: Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, Wrocław
Link: https://www.kreatywniedlazdrowia.pl/analizasocjologicznawroclawian.htm

KONFERENCJE I SZKOLENIA:
1. GŁÓWNY ORGANIZATOR ogólnopolskiej Krajowej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej „Socjologia medycyny - promocja zdrowia - ...".
Obyło się już V edycji Konferencji, z następującymi tematami przewodnimi: biopolityka (2013), starzenie (2015), media (2017), życie codzienne (2021) oraz wellbeing (2023). Łącznie 11 dni wykładów i warsztatów, 60 sesji naukowych, 335 wykładów, ponad 490 uczestników z wielu wiodących ośrodków naukowych w Polsce.

Fot. Dawid Sikora

Celem tych cyklicznych spotkań jest wymiana myśli i doświadczeń badawczych, popularyzacja wiedzy, ale także integracja środowiska akademickiego, koncentrującego swoje zainteresowania naukowe na szeroko rozumianej problematyce zdrowia i choroby. Pierwsze dwa człony, składające się na tytuł konferencji, a mianowicie – „socjologia medycyny” i „promocja zdrowia”, jako kluczowe obszary zainteresowań teoretycznych i badawczych – pozostaną niezmienne. Natomiast trzeci człon – określający główny kierunek rozważań – będzie się zmieniał w kolejnych edycjach spotkań w zależności od preferencji współorganizatorów Konferencji. Bowiem jako pomysłodawca i główny organizator konferencji – dr hab. n. społ. Małgorzata Synowiec-Piłat - ma przyjemność zapraszać do współpracy przedstawicieli różnych Uczelni z całej Polski.
Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, a poświęcona jest pogłębionej analizie teoretycznych i praktycznych rozważań dotyczących problematyki zdrowia i choroby osadzonych w obszarach socjologii, socjologii medycyny, socjologii kultury, promocji zdrowia, medycyny, zdrowia publicznego, psychologii, pedagogiki, etyki, filozofii. Nadrzędną ideą konferencji jest zaprezentowanie istniejących, ale także wypracowanie nowych metod praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej i wyników socjologicznych badań empirycznych w praktyce życia społecznego.

2. GŁÓWNY ORGANIZATOR ogólnopolskiego Seminarium Naukowo-Szkoleniowego „Promocja Zdrowia w Działaniu”.
Do tej pory odbyło się VI edycji Seminarium, poświęconym takim tematom jak m.in.: zdrowe starzenie się (2016), wsparcie społeczne (2018), zdrowie dzieci i młodzieży (2019), profilaktyka onkologiczna (2023).

Do wspólnej debaty zapraszamy przede wszystkim praktyków – twórców i realizatorów kampanii społecznych, programów i akcji poświęconych szeroko rozumianemu promowaniu zdrowego stylu życia, promotorów i edukatorów zdrowia; naukowców zajmujących się problematyką zdrowia oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego i instytucji powołanych do ochrony zdrowia. Nadrzędnym celem tych cyklicznych spotkań jest promocja wzorcowych akcji społecznych, ich propagowanie oraz wypracowanie skutecznych mechanizmów tworzenia i wdrażania programów służących zdrowiu poszczególnych grup społecznych.