Pracownia Inicjatyw Społecznych
Kuźnia Prozdrowotnego Stylu Życia
Warsztaty Zdrowego Starzenia
Czytelnia Kreatywnych


O Projekcie
edycja 2017
Raport 2017
Spot 2017
edycja 2016
Raport 2016
Spot 2016
Raport Kreatywnie dla ZdrowiaKonsekwencją rozwoju technologicznego jest stale rosnący odsetek występowania chorób cywilizacyjnych wśród ogółu społeczeństwa (choroba niedokrwienna serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze). Powoduje to nie tylko wzrost umieralności, ale niesie za sobą także poważne konsekwencje społeczno-ekonomiczne. Jednym z czynników ryzyka rozwoju tych chorób jest niedostateczny poziom aktywności fizycznej, obserwowany z dużym niepokojem szczególnie wśród coraz młodszej części społeczeństwa.

W odpowiedzi na ten problem, Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia rozpoczęła w 2016 r. realizację projektu „Raport Kreatywnie dla Zdrowia”, który ma celu promocję rekreacyjnej aktywności fizycznej wśród ogółu społeczeństwa.

I edycja projektu, w 2016 r., realizowana była w mediach społecznościowych, w których podczas letnich miesięcy publikowane były posty w formie ciekawostek zachęcających do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach akcji przygotowaliśmy również folder-raport przedstawiający korzyści płynące z prowadzenia aktywnego trybu życia oraz zalety najpopularniejszych aktywności rekreacyjnych - jazdy na rowerze, biegania oraz pływania. Powstał także spot reklamowy akcji na temat zalet rekreacyjnej aktywności fizycznej.

II edycja „Raportu”, którą rozwijamy w 2017 r., to wycieczki po Wrocławiu oraz Dolnym Śląsku zaplanowane na co najmniej 10 000 kroków. Uważa się, że to właśnie 10 000 kroków dziennie zapewnia nam wystarczający poziom aktywności fizycznej. Chcemy pokazać, że do aktywności fizycznej nie trzeba się zmuszać, że może być ona przyjemna i że to idealna okazja do odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu ze znajomymi czy całą rodziną. Zatem grupą docelową projektu jest populacja osób zdrowych - młodzież, dorośli i seniorzy.

Zapraszamy na wycieczki i wspólne spędzanie czasu wolnego z Fundacją KdZ!
Już niebawem pojawią się informacje na temat terminów i tras wycieczek oraz wielu atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy. Bądźcie z nami także na Profilu Facebook, gdzie tak jak w zeszłym roku pojawi się wiele ciekawostek, materiałów oraz KONKURS z atrakcyjnymi nagrodami!