Pracownia Inicjatyw Społecznych
Kuźnia Prozdrowotnego Stylu Życia
Warsztaty Zdrowego Starzenia
Czytelnia Kreatywnych


Plakat Odważnych
Ulotka Odważnych
Odważni Wygrywają

Jesień zdecydowanie należy do Panów, bowiem listopad to miesiąc walki z nowotworem jądra. W tym roku mamy przyjemność dołączyć do kampanii Fundacji Gdyński Most Nadziei – „Odważni Wygrywają”! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: "Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie!".

Jakie to #wyzwanie oraz jak #wygrywać będziemy pokazywać przez cały listopad na naszym profilu. Panowie i Panie, bądźcie z nami. Bądźcie odważni, bowiem to Odważni Wygrywają!

A tymczasem w Trójmieście..:
Na Świętojańskiej powiewają odważne flagi, rozpoczynamy listopad - Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami!

Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, organizator kampanii Odważni Wygrywają- profilaktyka raka jądra, już po raz kolejny zachęca do otwartych rozmów o męskich sprawach.

Listopad, stał się corocznym czasem licznych działań uświadamiających. Akcja, dotychczas znana pod nazwą Movember Gdynia, rozszerza się i zmienia swoją markę na „Odważni Wygrywają”. W odważny sposób pokazując, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie”. Spektakularne akcje, które rozsiane na terenie Gdyni, mają na celu pokazanie, że z rakiem jąder da się wygrać! Kluczem do zmagań jest profilaktyka i regularne samobadanie, które można wykonywać samodzielnie, pozwalają na szybszą diagnozę i w 100 % wyleczalność tej męskiej choroby!

Najważniejszym punktem tegorocznej akcji są bezpłatne badania profilaktyczne. Przygotowaliśmy 100 bezpłatnych pakietów badań USG jąder, jak również, konsultacje urologiczne. Czekamy na 100 odważnych, w wieku pomiędzy 17 a 35 rokiem życia, którzy świadomie podchodzą do tematu zdrowia. Sprawdź się i Ty!

Jesień to dobry czas, aby postawić na przedzimową aktywność fizyczną. Dla wszystkich chętnych – treningi z adrenalina! Z pomocą dla Odważnych przyszli najodważniejsi! 11.11. rozgrzewamy się z teamem Odważnych na Biegu Niepodległości. 14.11. - to trening na murawie Narodowego Stadiony Rugby, wraz z zawodnikami Rugby Club Arka Gdynia. 19.11. należeć będzie do strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni – z odważnymi na co dzień, sprawdź się podczas ćwiczeń taktyczno – bojowych. Tydzień później, 26.11. wyjątkowy i niepowtarzalny trening na plaży w Babich Dołach – jedyna okazja by stanąć twarzą w kominiarkę z żołnierzami Jednostki Wojskowej Formoza-Stowarzyszenie KRS Formoza.

Swój głos w listopadowej akcji mają także trójmiejskie kluby fitness i siłownie. Zamieszczą w swoich klubach zamieszczą materiały informacyjno-edukacyjne oraz zachęcą klubowiczów do podjęcia akcji w social media - #odwaznewyzwanie. Zdjęcia oraz posty z każdej aktywności oznaczamy specjalnym tagiem, aby szerzyć ideę walki z rakiem jąder!

Do akcji, już po raz kolejny włączyły się także gdyńskie restauracje, których liczba wciąż wzrasta. W menu, na miesiąc pojawią się „odważne dania oraz napoje”. Na stołach, oprócz nowości kulinarnych, będzie można znaleźć specjalne ulotki informujące o kampanii „Odważni Wygrywają”.

W ramach kampanii „Odważni Wygrywają” przy wsparciu CrossFit 3Miasto, powstał ekskluzywny kalendarz „Odważne dla Odważnych”. To gratka dla miłośników piękna. Podczas 12 tygodni intensywnych treningów i specjalnej diety – podczas specjalnej sesji zdjęciowej klubowiczki CrossFit 3Miasto pozowały nago, na potrzeby tego wyjątkowego kalendarza. Jest on dostępny do kupienia w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei” , Klubie CrossFit 3Miasto oraz w księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego. Dochód ze sprzedaży kalendarza Klub przeznacza na rzecz kampanii Odważni Wygrywają.

Zakończenie akcji to wyjątkowa impreza „Brave Party” w andrzejkowa noc! 26.11. w Klubie Sfinks 700 w Sopocie rozbrzmi świetna muzyka.

Totem tegorocznej edycji kampanii ustawimy przed gdyńskim InfoBoxem. Interaktywna instalacja 3 D, przez cały listopad przypominać będzie o trwających działaniach. Została tak zaprojektowana, aby każdy miał okazje dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat profilaktyki męskich nowotworów.

Wszystko po to , aby zwrócić społeczną uwagę na temat męskiego zdrowia, budując w mężczyznach przekonanie, że profilaktyka, poprzez samobadanie to skuteczna sposób na zdrowie i życie. A odważny mężczyzna to świadomy mężczyzna!

Warto wspomnieć, że tegoroczna, listopadowa edycja kampanii Odważni Wygrywają, realizowana będzie równolegle, dodatkowo w trzech miastach: Toruniu, Zamościu i Wrocławiu.

Lista Partnerów, kalendarium wydarzeń oraz zapisy na bezpłatne badania, dostępne na odwazni.com oraz na FB/odwazniwygrywaja.

Sprawdź się i Ty!!! Juz dziś dołacz do Odważnych!!!

Akcja realizowana przy współpracy z Miastem Gdynia.