Konferencje
Seminaria
Projekty Naukowe
Konkurs Fotograficzny
III edycja
Prace Konkursowe
Laureaci
Galeria: Finał i Wernisaż
Folder
II edycja
I edycja
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
III EDYCJA - WSPARCIE

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zdrowie – podaj dalej!” poświęcona była problematyce wsparcia emocjonalnego i społecznego oraz jego znaczenia zarówno w utrzymaniu i pomnażaniu potencjału zdrowia, jak i w procesie leczenia czy zmagania się ze skutkami choroby.

Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.

W jaki sposób? Jak to zrobić?
Uczestnicy odpowiedzieli poprzez pomysły i przemyślenia na ten temat, wyrażone w artystycznej formie, jaką jest fotografia.

Decyzją członków Jury przyznane zostały trzy pierwsze miejsca oraz 6 wyróżnień.
Natomiast na podstawie głosowania internautów nagrodzono dwie prace.


Konkurs Główny, Prace wybierane przez Jury Konkursowe:
I miejsce – Praca pt. „Wsparcie bliskich ma większą moc niż jakiekolwiek lekarstwo” autorstwa Pani Arlety Domańskiej-Płocek
II miejsce – Praca pt. „Razem z Tobą” autorstwa Pani Anny Kowalczyk
III miejsce – Praca pt. „Przemijanie” autorstwa Pana Dariusza Madzińskiego

Konkurs Internetowy, Prace wybierane przez Internautów:
Miejsca ex aequo:
Praca pt. „Samo zdrowie” autorstwa Pani Pauliny Burek
Praca pt. „JESTEŚMY Z WAMI! W wielu badaniach naukowych podkreśla się skutki zdrowotne wykluczenia społecznego. Jedną z takich grup są osoby nieheteroseksualne, które w naszym kraju w dalszym ciągu są piętnowane i spychane na margines (…).” autorstwa Pana Kosmy Kołodzieja

Wyróżnienia Jury (wg kolejności alfabetycznej nazwisk):
Wyróżnienie specjalne - Praca pt. „Bratnie dusze. Najlepsze wsparcie otrzymujemy od tych osób, które nas kochają i szanują. Jednak kluczem jest umiejętność wczucia się w sytuację drugiej osoby, wyobrażenie tego co przeżywa i znalezienie sposobu by jej pomóc. Dlatego poza miłością i szacunkiem, bardzo ważne jest zrozumienie - bycie bratnią duszą.” autorstwa Pani Anety Mackiewicz
Ewelina Białek, Prace pt. „Razem” oraz „Wierność”
Wojciech Domagała, Prace pt. „Goczałkowice-Zdrój – Park” oraz „Rower (Wieliczka)”
Alicja Guziczak, Praca pt. „Pani Wiosna”
Artur Jastrzębski, Praca pt. „Nordic Walking”
Wojciech Szuster, Praca pt. „Kroki”

Zapraszamy do obejrzenia galerii Prac nadesłanych oraz laureatów III edycji Konkursu, a także galerii zdjęć z uroczystego Finału Konkursu oraz Wernisażu wystawy:
Prace Konkursowe
Laureaci
Wernisaż
Folder

JURY KONKURSOWE:
dr Małgorzata Synowiec-Piłat - Organizator Konkursu, Prezes Fundacji Kreatywnie dla Zdrowia. Z zawodu socjolog medycyny, pasjonuje się sztuką oraz fotografią.
lek. Michał Jędrzejek - Organizator Konkursu, Wiceprezes Fundacji Kreatywnie dla Zdrowia. Lekarz, a prywatnie podróżnik, robiący sporo zdjęć.
dr Barbara Ober-Domagalska – socjolog, nauczyciel akademicki, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Z zamiłowania fotograf - blog.
dr Tomira Chmielewska-Ignatowicz – kulturoznawca, nauczyciel akademicki, adiunkt Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.


Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu!

Informacje na temat poprzednich edycji Konkursu:
II edycja
I edycja

III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!" - edycja WSPARCIE jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego

OrganizatorzySponsorzy
Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia Kaufland Foto-master sklep i komis fotograficzny

Patronat Medialny
Fundacja Medicover Stowarzyszenie Manko Centrum Rozwoju Zawodowego - Krzywy Komin Portal dietapacjenta.pl