Zdrowie i jego wybrane problemy w perspektywie instytucjonalnej i laickiej

Szanowni Państwo,
właśnie ukazał się cały tom w czasopiśmie Zdrowie Publiczne i Zarządzanie (2018, Tom 16, Nr 1, redaktor naczelny - Cezary W. Włodarczyk), który zawiera artykuły uczestników III Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media". Redaktorkami naukowymi są Zofia Słońska oraz Małgorzata Synowiec-Piłat. Tom poświęcony został "Zdrowiu i jego wybranym problemom w perspektywie instytucjonalnej i laickiej".
Autorom dziękujemy za współpracę, a Państwa zapraszamy do lektury!
Link do wydania: link.

WPROWADZENIE
IV Seminarium Naukowo-Szkoleniowe "Promocja zdrowia w działaniu" oraz Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Zdrowie - podaj dalej!" III Edycja: WSPARCIE

Szanowni Państwo, w dniu 15.09.2018 r. odbyła się IV edycja Seminarium Naukowego "Promocja zdrowia w działaniu".

Tegoroczna edycja poświęcona była problematyce wsparcia emocjonalnego oraz społecznego w promocji zdrowia. Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.

Podczas Seminarium wykłady wygłosili zaproszeni Naukowcy oraz Praktycy, twórcy i realizatorzy wzorcowych programów i kampanii promujących zdrowy styl życia:
PROGRAM
PRELEGENCI
FOTORELACJA

Rozstrzygięty został również Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!", III edycja WSPARCIE!

Decyzją członków Jury przyznane zostały trzy pierwsze miejsca oraz 6 wyróżnień. Natomiast na podstawie głosowania internautów nagrodzono dwie prace.

Zapraszamy do obejrzenia galerii Prac nadesłanych oraz laureatów III edycji Konkursu, a także galerii zdjęć z uroczystego Finału Konkursu oraz Wernisażu wystawy:
PRACE KONKURSOWE
LAUREACI
WERNISAŻ
FOLDER
Rola i znaczenie mediów w promowaniu zdrowego stylu życia

Szanowni Państwo,
właśnie się ukazał cały tom w czasopiśmie Miscellanea Anthropologica et Sociologica (2018, Tom 19, Nr 2), którego redaktorem tematycznym jest Małgorzata Synowiec-Piłat oraz Anna Pałęga, poświęcony "Roli i znaczenia mediów w promowaniu zdrowego stylu życia", który zawiera artykuły uczestników III Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media".
Zapraszamy serdecznie do lektury, link do wydania: link

SŁOWO OD REDAKCJI
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!" III Edycja: WSPARCIE

To już III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, która tym razem poświęcona jest tematyce WSPARCIA.
Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.
W jaki sposób? Jak to zrobić?

Czekamy na Państwa pomysły i przemyślenia na ten temat, wyrażone w artystycznej formie, jaką jest fotografia.

Zapraszamy do udziału w Konkursie! Czekają atrakcyjne nagrody! Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz wyślij zdjęcie na kreatywniedlazdrowia@gmail.com
Regulamin Konkursu dostępny jest tutaj: TUTAJ

Informacje na temat poprzednich edycji Konkursu:
II EDYCJA
I EDYCJA
Monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki"

Pod koniec 2017 roku ukazała się drukiem publikacja naukowa - monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki", której redaktorami naukowymi są członkowie Fundancji Kreatywnie dla Zdrowia - dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat, dr n. hum. Anna Pałęga oraz lek. Michał Jędrzejek. Książka składa się z dwóch zasadniczych części – część I i II jako teoria promocji zdrowia oraz część III – praktyka życia społecznego.

W niniejszej monografii nauka przeplata się z praktyką. Autorzy starają się pokazać jak teorie naukowe i wyniki badań empirycznych można przekuć na praktykę. Jak wykorzystać wiedzę i które jej obszary zgłębiać (bo przecież jest ich ogrom), by wyposażyć się w skuteczne, adekwatne do potrzeb i możliwości odbiorcy narzędzia oddziaływania społecznego.
Zapraszamy do lektury! Czytaj więcej...

SPIS TREŚCI
WSTĘP
III Konferencja "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - MEDIA"

Zapraszamy na kolejną edycję Konferencji, której celem jest wymiana myśli i doświadczeń badawczych, popularyzacja wiedzy, ale także integracja środowiska akademickiego, koncentrującego swoje zainteresowania naukowe na szeroko rozumianej problematyce zdrowia i choroby.
Trzecia edycja konferencji, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić, poświęcona będzie problematyce mediów w kontekście szeroko rozumianego zdrowia, w wymiarze jednostkowym, społecznym i kulturowym.
Czytaj więcej...

PROGRAM KONFERENCJI
KSIĄŻKA STRESZCZEŃ
Raport Kreatywnie dla Zdrowia

Aktywność fizyczna lekiem XXI wieku! W niniejszym raporcie chcemy zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną jako element prozdrowotnego stylu życia. Aktywność fizyczna jest niezbędna w życiu codziennym każdego z nas, tak samo jak oddychanie czy odżywianie! Bezdyskusyjnie pozwala nam na utrzymanie i polepszenie stanu naszego zdrowia.
Czytaj więcej...
Warsztaty - Amazonki

Nawiązaliśmy współpracę ze Świdnickim Stowarzyszeniem Amazonek, zapraszamy do obejrzenia pierwszej relacji!
Czytaj więcej...
Odważni Wygrywają

Jesień zdecydowanie należy do Panów, bowiem listopad to miesiąc walki z nowotworem jądra. W tym roku mamy przyjemność dołączyć do kampanii Fundacji Gdyński Most Nadziei – „Odważni Wygrywają”! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: "Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie!".
Czytaj więcej...