Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia
Rola i znaczenie mediów w promowaniu zdrowego stylu życia

Szanowni Państwo,
właśnie się ukazał cały tom w czasopiśmie Miscellanea Anthropologica et Sociologica (2018, Tom 19, Nr 2), którego redaktorem tematycznym jest Małgorzata Synowiec-Piłat oraz Anna Pałęga, poświęcony "Roli i znaczenia mediów w promowaniu zdrowego stylu życia", który zawiera artykuły uczestników III Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media".

Zapraszamy serdecznie do lektury, link do wydania: link
Słowo od Redakcji
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!" III Edycja: WSPARCIE

To już III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, która tym razem poświęcona jest tematyce WSPARCIA.
Wsparcie jest jednym z czynników najsilniej oddziałujących na nasze zdrowie: chroni nas przed chorobami, pozwala szybciej dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już jesteśmy chorzy oraz wydłuża nam życie. Co równie istotne, korzystając ze wsparcia innych osób oraz służąc swoim wsparciem, możemy skuteczniej dbać o zdrowie oraz rozwijać jego potencjał.
W jaki sposób? Jak to zrobić?

Czekamy na Państwa pomysły i przemyślenia na ten temat, wyrażone w artystycznej formie, jaką jest fotografia.

Zapraszamy do udziału w Konkursie! Czekają atrakcyjne nagrody! Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz wyślij zdjęcie na kreatywniedlazdrowia@gmail.com
Regulamin Konkursu dostępny jest tutaj: TUTAJ

Informacje na temat poprzednich edycji Konkursu:
II edycja
I edycja
Monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki"

Pod koniec 2017 roku ukazała się drukiem publikacja naukowa - monografia "Promocja zdrowia w działaniu. Od teorii do praktyki", której redaktorami naukowymi są członkowie Fundancji Kreatywnie dla Zdrowia - dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat, dr n. hum. Anna Pałęga oraz lek. Michał Jędrzejek. Książka składa się z dwóch zasadniczych części – część I i II jako teoria promocji zdrowia oraz część III – praktyka życia społecznego.

W niniejszej monografii nauka przeplata się z praktyką. Autorzy starają się pokazać jak teorie naukowe i wyniki badań empirycznych można przekuć na praktykę. Jak wykorzystać wiedzę i które jej obszary zgłębiać (bo przecież jest ich ogrom), by wyposażyć się w skuteczne, adekwatne do potrzeb i możliwości odbiorcy narzędzia oddziaływania społecznego.
Zapraszamy do lektury! Czytaj więcej...

SPIS TREŚCI

WSTĘP
III Konferencja "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - MEDIA"

Zapraszamy na kolejną edycję Konferencji, której celem jest wymiana myśli i doświadczeń badawczych, popularyzacja wiedzy, ale także integracja środowiska akademickiego, koncentrującego swoje zainteresowania naukowe na szeroko rozumianej problematyce zdrowia i choroby.
Trzecia edycja konferencji, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić, poświęcona będzie problematyce mediów w kontekście szeroko rozumianego zdrowia, w wymiarze jednostkowym, społecznym i kulturowym.
Czytaj więcej...

PROGRAM KONFERENCJI

KSIĄŻKA STRESZCZEŃ
Raport Kreatywnie dla Zdrowia

Aktywność fizyczna lekiem XXI wieku! W niniejszym raporcie chcemy zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną jako element prozdrowotnego stylu życia. Aktywność fizyczna jest niezbędna w życiu codziennym każdego z nas, tak samo jak oddychanie czy odżywianie! Bezdyskusyjnie pozwala nam na utrzymanie i polepszenie stanu naszego zdrowia.
Czytaj więcej...
Warsztaty - Amazonki

Nawiązaliśmy współpracę ze Świdnickim Stowarzyszeniem Amazonek, zapraszamy do obejrzenia pierwszej relacji!
Czytaj więcej...
Odważni Wygrywają

Jesień zdecydowanie należy do Panów, bowiem listopad to miesiąc walki z nowotworem jądra. W tym roku mamy przyjemność dołączyć do kampanii Fundacji Gdyński Most Nadziei – „Odważni Wygrywają”! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: "Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie!".
Czytaj więcej...