Konferencje
Seminaria
Projekty Naukowe
Konkurs Fotograficzny








Zespół badawczy
"Z korzyścią dla zdrowia czy na jego szkodę?"
Projekt badawczy
„Z korzyścią dla zdrowia czy na jego szkodę? Analiza socjologiczna stylu życia wrocławian”


Zespół badawczy - doświadczenie naukowe:

dr n. hum. Małgorzata Synowiec-Piłat
Zakład Humanistycznych Nauk Lekarskich, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu;
Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, Wrocław

Socjolog, specjalizuje się w socjologii medycyny i promocji zdrowia. Prowadzi badania ilościowe dotyczące społecznych aspektów chorób przewlekłych, zwłaszcza chorób onkologicznych. Przedmiotem jej naukowego zainteresowania są zachowania, postawy i przekonania dotyczące zdrowia i choroby, działania międzysektorowe w promocji zdrowia, działalność organizacji pozarządowych, rozwój ruchu „pacjent dla pacjenta” oraz znaczenia wsparcia społecznego w terapii chorych, a także wykorzystanie narzędzi wpływu społecznego w tworzeniu i realizacji kampanii i programów prospołecznych. Autorka książki „Promocja zdrowia i profilaktyka onkologiczna w działaniach organizacji pozarządowych” oraz ponad 50 artykułów naukowych, współredaktorka 7 monografii. Doświadczenie badawcze: kierownik 6 grantów badawczych oraz członek zespołu badawczego 4 grantów w ramach badań własnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także wykonawca w grancie NCN OPUS.

dr n. hum. Anna Pałęga
Katedra Pedagogiki, Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu;
Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, Wrocław

Psycholog, specjalizuje się w psychologii środowiskowej. Jej badania ilościowe koncentrują się na sposobach, w jaki środowisko naturalne i zabudowane przyczyniają się do dobrostanu (lub nie) człowieka. Przedmiotem jej naukowego zainteresowania są estetyka środowiska i życia codziennego, procesy psychologiczne, które zbliżają nas do świata przyrody lub alienują nas od niego, postawy i przekonania dotyczące zdrowia i choroby, wpływ kreatywności na zdrowie. Autorka kilku publikacji naukowych oraz współredaktorka 1 monografii.

dr n. ekon. Beata Zmyślona
Katedra Statystyki, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Statystyk, specjalizuje się w zastosowaniach metod statystycznych w naukach społeczno-ekonomicznych. Obszarem jej zainteresowań naukowych jest analiza kosztów choroby, szczególnie w kontekście wykorzystania produktów finansowo-ubezpieczeniowych, które umożliwią udział pacjenta we współpłaceniu za świadczenie usług medycznych. W swoich badaniach skupia się na analizach kosztów leczenia chorób przewlekłych, szczególnie onkologicznych. Jest autorką około 40 prac naukowych, wykonawcą kilku grantów oraz redaktorem dwóch monografii. Od wielu lat jest współorganizatorem oraz członkiem komitetu naukowego międzynarodowej konferencji naukowej Application of Mathematics and Statistics in Economics, której tematyka dotyczy zastosowań matematyki i statystyki w naukach ekonomicznych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz kursy z zastosowań zaawansowanych metod statystycznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

lek. med. Michał Jędrzejek
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu;
Fundacja Kreatywnie dla Zdrowia, Wrocław

Lekarz medycyny, pasjonat promocji zdrowia. Główne zainteresowania zawodowe to medycyna rodzinna, zdrowie publiczne oraz promocja zdrowia. Ukończył studia medyczne z wyróżnieniem oraz był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecnie rozpoczął specjalizację z medycyny rodzinnej oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Autor kilku artykułów naukowych oraz współredaktor 1 monografii.

Projekt badawczy „Z korzyścią dla zdrowia czy na jego szkodę? Analiza socjologiczna stylu życia wrocławian” jest finansowany ze środków gminy Wrocław